Dechmann 2018. Dobra postawa Peruwiańczyków

Z bardzo dobrej strony w miniony weekend zaprezentowała się drużyna Peru, choć po prawdzie były to złe miłego początki.

W pierwszym meczu rywalem Azteków była Macedonia (ARP Paderewski). O tym meczu chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Brakowało odpowiedniej koncentracji i wykorzystania własnych atutów i mecz nie należał do zbyt ładnych. Mimo to udało się zwyciężyć po bramce Bartka Kmiecia 1:0 i można było skupić się na kolejnym rywalu.

Przeciwko Monako (Mosir Lubartów) Peruwiańczycy zaprezentowali zgoła odmienną grę. Od samego początku drużyna pokazała, że drzemią w niej bardzo duże możliwości. Peru zdominowało przeciwnika i co chwila szturmowało obronę przeciwnika. Momentami piłka chodziła „jak po sznurku”, ale brakowało wykończenia lub rewelacyjne interwencje prezentował bramkrz z Księstwa. Jednak w drugiej połowie gole Miłosza Skorupskiego i Wiktora Ułanowicza przesądziły o w pełni zasłużonej wygranej.

Trzecim rywalem ekipy Peru był „lokalny” rywal – Paragwaj (BKS Lublin). Przeciwnicy przystąpili do meczu w osłabieniu i w geście fair play Peru również desygnowało do gry jednego gracza mniej. I znów kibice mieli na co popatrzeć bo nie brakowało goli, a także składnych akcji. Trzy razy do bramki trafił Fabian Frankiewicz, dwa gole zdobył Miłosz Skorupski, a po jednej bramce „dorzucili” Marcel Grzegorczyk i Arek Solowski i mecz zakończył się efektowną wygraną.

Podsumowując ten weekend chciałoby się, aby drużyna Peru co tydzień grała tak jak potrafi czyli w starciach przeciwko Monako i Paragwajowi. Potencjał w zespole jest naprawdę duży i trzeba robić wszystko aby prezentować go właśnie poprzez taką grę jak w wyżej opisanych spotkaniach. Cieszy również to, że każdy z zawodników, którzy tego dnia stanęli w bramce pokazali duże bramkarskie umiejętności. Brawo Peru!

Peru – Macedonia 1:0

Bramka: Bartek Kmieć

Peru – Monako 2:0

Bramki: Miłosz Skorupski, Wiktor Ułanowicz

Peru – Paragwaj 7:2

Bramki: Fabian Frankiewicz 3, Miłosz Skorupski 2. Arek Solowski, Marcel Grzegorczyk

Skład Peru: Bartek Adamek, Radek Niedzielski, Fabian Frankiewicz, Wiktor Ułanowicz, Marcel Grzegorczyk, Bartek Kmieć, Miłosz Parol, Arek Solowski.