DHLM II kolejka  rocznika 2009

Bardzo udaną sobotę ma za sobą rocznik 2009, który rywalizuje w tegorocznej edycji DHLM jako Manchester City i Olympiacos Pireus i zdobyły kolejne cenne doświadczenie

Jako pierwsi na parkiecie CS Akademos wybiegli gracze z Pireusu, którzy zmierzyli się z Szachtarem Donieck (Lublinianka). Po bardzo obiecującym początku do głosu doszli rywale, którym udało się zdobyć dwie bramki. Później Olympiacos starał się zaatakować, ale na skutek zbyt otwartej gry został boleśnie skarcony i w efekcie uległ rywalom 0:5.

W drugim meczu przeciwnikiem greckiego zespołu była drużyna FC Basel. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Vrotcovii, która dość szybko objęła prowadzenie za sprawą Gabriela Bednarczyka. Później zespół nieco niepotrzebnie się cofnął i przeciwnikowi udało się doprowadzić do remisu. Końcówka należała jednak do Olympiacosu, który ambitnie dążył do zwycięstwa. I po faulu na Ksawerym Kowalskim gola z rzutu wolnego zdobył Marcel Tomczyk dzięki czemu zespół z Pireusu dopisał kolejne niezwykle cenne punkty w swoim dorobku.

Po pierwszym spotkaniu, które ewidentnie nie poszło po naszej myśli drużyna zareagowała bardzo pozytywnie i w kolejnym pokazała charakter. Dlatego za zaangażowanie i walkę brawa należą się wszystkim zawodnikom. Na szczególne wyróżnienie tym razem zasłużyli: Marcel Tomczyk, Ksawery Kowalski i Damian Potręć. Marcel poza tym, że zdobył zwycięskiego gola napracował się bardzo dużo na całym obszarze boiska. Z kolei Ksawery zaimponował nieustępliwością i odwagą w starciach z niekiedy sporo większymi kolegami. Natomiast Damian rozegrał bardzo dobre zawody jako obrońca przerywając dużo akcji, a także stwarzając zagrożenie w ofensywie. Brawo dla całego zespołu!

Olimpiakos – Szachtar 0:5

Olimpiakos – Basel 2:1 (Bednarczyk, Tomczyk)

Skład Olimpiakosu: Bartek Prokopowicz, Maks Małaj, Gabriel Bednarzyk, Marcel Tomczyk, Ksawery Kowalski, Bartek Serewa, Damian Potręć, Oskar Chałabiś, Bartek Urbanowicz, Kuba Łukasik.

Manchester City w swoim pierwszym spotkaniu zmierzył się z Manchesterem United (Lublinianka). Od samego początku mecz stał na bardzo dobrym piłkarskim poziomie. Oba zespoły starały się grać składnie i zespołowo, ale po wyrównanym początku przewagę zaczęły osiągać "Czerwone Diabły". Efektem tego był zdobyty gol, a potem przeciwnik dwa razy obił słupek naszej bramki. „Obywatele” jednak odgryzali się groźnymi kontrami i jedna z nich przyniosła powodzenie. Po bardzo ładnie wyprowadzonej akcji gola na 1:1 zdobył Arek Solowski i Manchester zdobył pierwszy w tej edycji punkt.

W drugim meczu naszym rywalem był zespół CSKA Moskwa (Górnik Łęczna). I znów kibice obejrzeli niezwykle wyrównane widowisko. Początek należał do rywali, ale z czasem inicjatywę przejął Manchester. I po bardzo ładnej akcji całego zespołu gola na 1:0 zdobył Radek Niedzielski popisując się świetnym strzałem z dystansu. W końcówce CSKA przycisnęła, ale „Obywatele” mieli w bramce Wiktora Chęcia, który bronił jak z nut. Dodatkowo w końcówce po kontrze bardzo blisko gola na 2:0 był Bartek Kmieć, ale bramkarz rywali jakimś cudem odbił jego strzał.

Podsumowując za oba mecze zawodnikom należą się duże słowa uznania. Zespół włożył bardzo dużo wysiłku aby wywalczyć remis i wygraną. KAŻDY z zawodników dołożył swoją cegiełkę do sukcesu. Na wyróżnienia zasługują tym razem golkiperzy – Miłosz Skorupski i Wiktor Chęć, którzy pokazali wiele świetnych interwencji. W starciu przeciwko Czerwonym Diabłom bardzo dobrze zagrali również Jan Margula, Fabian Frankiewicz i Arek Solowski. Z kolei w drugim meczu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartek Kmieć i Radek Niedzielski, a dużo spokoju w grze wprowadzał Marcel Grzegorczyk. Brawo!

Manchester City – Manchester United 1:1 (Solowski)

Manchester City – CSKA Moskwa 1:0 (Niedzielski)

Skład Manchesteru: Miłosz Skorupski, Wiktor Chęć, Marcel Grzegorczyk, Jan Margula, Fabian Frankiewicz, Arkadiusz Solowski, Miłosz Parol, Szymon Mazurek, Bartek Adamek, Wiktor Ulanowicz, Bartek Kmieć, Radek Niedzielski.