Dziecięca Halowa LM. FINAŁY 2008 i 2007

W sobotę roczniki 2007 i 2008 wzięły udział w ostatniej fazie gier w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów

Niestety losowanie nie było szczęśliwe zarówno dla Leicester (rocznik 2008) jak i Napoli (rocznik 2007). Oba zespoły wpadły na siebie w drabince finałowej i stało się jasne, że jeden zespół rozegra tego dnia tylko jeden mecz :(

Spotkanie wewnątrzklubowe miało bardzo wyrównany przebieg. Młodsi zawodnicy wcale nie ustępowali starszym kolegom i w regulaminowym czasie kibice nie doczekali się bramek. W związku z tym o awansie do dalszej fazy gier zadecydowały rzuty karne. W konkursie „jedenastek” minimalnie lepsze okazało się Napoli i awansowało dalej. Jednak drużyna Leicester za swój występ w całej edycji DHLM zasłużyła na ogromne brawa!!! Wyróżnienie w zespole Leicester otrzymał Kacper Krzyżak. Jest to ukonorowanie dobrej i wysokiej formy w dwóch edycji DHLM, w których wziął udział rocznik 2008.

Napoli w kolejnej fazie gier trafiło na Real Madryt (Górnik Łęczna), który po fazie ligowej zajął drugie miejsce w grupie A. Vrotcovia wyszła na te zawody bez zbędnego respektu dla rywala i po golu Kamila Borkowskiego dość sensacyjnie objęła prowadzenie. W dalszej części gry spotkanie stało się jeszcze bardziej zaciekłe ioba zespoły miały kilka znakomitych okazji do zdobycia gola. Rywale wyrównali dość szczęśliwie, ale potem Napoli mogło zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły i spotkanie ostatecznie 3:1 wygrał Real.

Za sobotni mecz z wyżej notowanym rywalem na ogromne słowa uznania zasłużyli wszyscy zawodnicy. Konsekwentna, ambitna i waleczna gra spowodowały, że Napoli było bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. Tym bardziej, że jak się potem okazało Real dotarł do finały, gdzie pokonał po rzutach karnych Motor Lublin. – Jestem bardzo zbudowany postawą zespołu wstarciu zRealem –powiedział trener Jacek Borkowski. – Takie spotkania aż chce się oglądać i widać, że zespół ma spore umiejętności, które trzeba konsekwentnie doskonalić –dodał.

Leicester –Napoli 0:0 karne 2:3

Napoli –Real Madryt 1:3 (bramka Kamil Borkowski)

Zespół Leicester zakończył rozgrywki na miejscu 17-24 (po fazie ligowej zajął piąte miejsce w grupie B)

Drużyna Napoli zakończyła rozgrywki na miejscu 9-16 (po fazie ligowej zajął drugie miejsce w grupie B)