Dziecięca Halowa LM – PSV Eindhoven

Rozgrywki Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów powoli zbliżają się do końca. Wszystkie zespoły zakończyły spotkania ligowe, a do rozegrania została tylko faza finałowa. To dobra okazja aby podsumować występy poszczególnych zespołów. Na początek rocznik 2006.

W ostatniej fazie gier zespół PSV zmierzył się z Arsenalem (Widok Lublin) i Borussią Moenchengladbach (UKS Dys). W obu spotkaniach zespół Vrotcovii odniósł przekonywujące zwycięstwa. Arsenal został ograny 4:0 po golach Bartka Czobota, Kacpra Kielocha, Kuby Dudy i Wiktora Klimka. Z kolei Borussia została rozgromiona aż 8:0. Autorem pięciu bramek w tym spotkaniu był Bartek Czobot, a po jednym golu dołożyli Kuba Duda, Kacper Kieloch, Wiktor Klimek. Mimo wysokich porażek w opinii trenera gra nie mogła zachwycić kibiców, bo gra długimi momentami była szarpana. Na wyróżnienie zasłużył Bartek Czobot, który w ostatnim meczu utrzymał formę jaką prezentował do początku DHLM.

Zespół PSV zakończył fazę ligową na wysokim, drugim miejscu w grupie B z dorobkiem 31 punktów. To tyle samo co lider SSC Napoli (Brazilian Soccer Skills). Tak więc była duża szansa na fotel lidera, ale o drugiej lokacie zadecydował m.in. mecz z FC Kopenhaga, w którym drużyna zanotowała remis. Niemniej jednak dla całego zespołu PSV należą się duże brawa!.

Najlepszym strzelcem, a zarazem czołowym zawodnikiem zespołu okazał się Bartek Czobot. Zdobył 13 bramek i okazał się najlepszym napastnikiem grupy B. Trzy trafienia mniej zanotował Kacper Kieloch, a osiem goli zdobył Kuba Duda. Autorem dwóch trafień był Filip Klimek, a także jego brat bliźniak Wiktor. Z kolei po jednym golu strzelili: Kuba Borkowski, Michał Pietraszek i Kamil Sękowski.

Kilka słów należy też poświęcić defensywie, która straciła w 12 meczach tylko osiem bramek, w co ogromny wkład poza obrońcami miał bramkarz Adam Kret (rocznik 2007).

W najbliższy weekend PSV zagra w fazie pucharowej, w której przegrywający żegna się z dalszą rywalizacją. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ zespołu!