Irzyk Cup 2017 - rocznik 2008

W sobotę drużyna rocznika 2008 brała udział w turnieju pod balonem organizowanego przez warszawskiego Irzyka. Trafiliśmy do bardzo silnej grupy z Motorem Lublin, Talencikiem Radom, Varsovią Warszawa i gospodarzami czyli Irzykiem Warszawa.

W pierwszym derbowym spotkaniu wyszliśmy na prowadzenie po strzale naszego bramkarza Bartka Kołtunowicza, który wykopem spod własnej bramki zaskoczył golkipera Motoru. Rywale jednak zdołali wyrównać i takim wynikiem zakończył się mecz, w którym obie drużyny miały jeszcze klika sytuacji do strzelania bramki.

Następnym rywalem była bardzo mocna drużyna Varsovii, która dobrze weszła w mecz i szybko strzeliła nam bramkę. Po chwili było już 0:2 gdy piłka wpadła nam do siatki w dość niefortunny sposób. Chłopcy jednak nie podłamali się i wzięli się ostro do odrabiania strat. Drużyna pokazała charakter i że gra się zawsze do końca ostatecznie pokonując stołecznego rywala 3:2.

Kolejny mecz z gospodarzem turnieju toczył się od początku pod nasze dyktando, pomimo tego że przeciwnik grał dobrze to jednak nasi chłopcy dominowali na boisku. Strzeliliśmy trzy bramki tracąc tylko jedną w końcowej fazie meczu.

Przed ostatnim spotkaniem z Talencikiem awans do półfinału był na wyciągnięcie ręki, wystarczał nam remis podczas gdy przeciwnik musiał wygrać. Już na początku meczu powinniśmy wyjść na prowadzenie, gdzie wypracowaliśmy sobie stuprocentową sytuację - jednak radomski bramkarz stanął na wysokości zadania i obronił uderzenie. Rywal od początku mocno naciskał, co przyniosło efekt w postaci bramki po indywidualnej akcji i mocnym strzale tuż przy słupku. Nasi walczyli dzielnie próbując odgryźć się za gola jednak nie przyniosło to skutku. Po pełnym emocji i walki meczu ulegliśmy 0:1 i to właśnie drużyna z Radomia awansowała do półfinału naszym kosztem. Przy równej ilości punktów o miejscu w tabeli zdecydowało bezpośrednie spotkanie.

Podsumowując - mimo wielkiego niedosytu nasza drużyna pozostawiła po sobie w Stolicy bardzo dobre wrażenie. Rozegraliśmy naprawdę solidne zawody prezentując jakość piłkarską i mądrość taktyczną na tle bardzo mocnych drużyn. Wszystkim zawodnikom i trenerowi należą się wielkie brawa. Organizatorowi dziękujemy za zaproszenie i dobrze zorganizowany turniej.