Kolejny weekend Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów za nami

Tym razem swoje mecze rozegrały dwa roczniki – 2006 i 2007 ponieważ chłopcy z rocznika 2008 udali się na halowy turniej w Piaskach.

Najpierw swoje spotkania rozegrał zespół PSV Eindhoven. W pierwszym meczu nasz zespół pokonał Bayer Leverkusen (AP Bronowice) aż 4:0. Wynik pokazuje, że zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

Kolejnym rywalem Vrotcovii 2006 była drużyna Benfiki Lizbona (Widok Lublin). PSV zdominowało jednak rywala i po dobrze wyprowadzanych kontrach zdobyło trzy bramki.

Za dwa zwycięstwa na duże słowa pochwały zasługuje cały zespół PSV. Jak zwykle motorem napędowym był Bartek Czobot, który popisał się kilkoma świetnymi zagraniami do kolegów. Cieszy również forma Kacpra Kielocha, który prezentował dobrą skuteczność w ataku. Podobnie jak Kuba Duda, który zanotował kilka przechwytów w środku pola, a do tego był zabójczo skuteczny (oddając 3 strzały zdobył 3 gole!). Nie należy też zapominać o Adamie Krecie, który kolejny tydzień znakomicie spisywał się w bramce i w meczu z Benfiką dwa razy ratował drużynę przed utratą gola! Brawa dla drużyy PSV!

PSV – Bayer 4:0 (AP Bronowice)(Bramki: Bartek Czobot, Kacper Kieloch, Kuba Duda)

PSV – Benfica 3:0 (Widok Lublin)(Bramki: Kuba Duda, Kacper Kieloch, Kuba Borkowski)

W niedzielę swoje mecze rozegrał także zespół Napoli, który mierzył się z Seviilą (Widok Lublin) i Kopenhagą (BKS 2008).

W meczu z ekipą z Hiszpanii Vrotcovia wykazała się skutecznością w ataku i zwyciężyła 4:0. Z kolei w drugim starciu – z liderem tabeli po dwóch kolejkach – kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, walki było w nim co nie miara. Napoli udało się stworzyć kilka okazji, a jedną z nich wykorzystał Piotr Niedzielski. Mimo prowadzenia nie udało się zwyciężyć bo przeciwnik doprowadził do remisu po rzucie rożnym.

Naszym zawodnikom z drużyny z rocznika 2007 należą się brawa za dobrą postawę i walkę. Na szczególne słowa uznania zasłużył Mikołaj Brylant (szczególnie za pierwsze spotkanie), a także Adam Kret, który dobrze organizował grę w środkowej strefie boiska.

Napoli – Sevilla (Widok Lublin) 4:0(bramki: Piotr Niedzielski, Kacper Mazur, Mateusz Grądziel, Kamil Borkowski)

Napoli – Kopenhaga (BKS 2008) 1:1(bramka: Piotr Niedzielski)