Ósme miejsce na zawodach w Łęcznej

W niedzielę 22 stycznia drużyna z rocznika 2005 wsparta graczami z rocznika 2006 wystąpiła na turnieju w Łęcznej i zajęła ósme miejsce.

To był bardzo intensywny weekend dla zawodników z rocznika 2005. W sobotę kilku z nich rywalizowało na turnieju rocznika 2004, by następnego dnia przystąpić do imprezy w swojej kategorii wiekowej. Tym sposobem w dwa dni wystąpili w dwóch mocno obsadzonych turniejach i zebrali bolesne, ale zarazem bardzo cenne doświadczenie.

Duże słowa podziękowania należą się zawodnikom z rocznika 2006, a także ich rodzicom i trenerowi. Gdyby nie chęć udziału w zawodach graczy młodszych, nasza drużyna musiałaby zrezygnować z udziału w turnieju na dzień przed jego rozegraniem.

Vrotcovia w pierwszym meczu rywalizowała z Avią Świdnik. Mimo ogromnej przewagi i kilku dogodnych sytuacji nie udało się zwyciężyć. Przeciwnik oddał tylko jeden celny strzał na naszą bramkę, ale jak się okazało było to uderzenie na wagę trzech punktów. W kolejnych spotkaniach nasi zawodnicy musieli uznać wyższość Górnika I i Górnika II Łęczna. Szkoda porażki szczególnie z drugim zespołem, bo przebieg tego spotkania był dość wyrównany. W kolejnym meczu Vrotcovia po walce uległa drużynie UKS 9 Siedlce, a potem musiała uznać wyższość UKS Jedynki Krasnystaw (był to zdecydowanie najsłabszy mecz tego dnia). Wyrównane zawody stoczyliśmy z Błyskawicą Warszawa, ale indywidualne błędy przesądziły o porażce. Z kolei w ostatnim meczu zawiodła skuteczność i Pogoń Siedlce pokonała Vrotcovię jedną bramką.

Podsumowując nasi zawodnicy tym razem nie potrafili odnieść zwycięstwa, ale w niektórych starciach pokazali drzemiący w nich potencjał. Z pewnością sporym problemem była wąska kadra, a co za tym idzie narastające zmęczenie. Należy jednak pamiętać, że zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości.

Mecze Vrotcovii:

Avia Świdnik 0:1

- Górnik I Łęczna 0:3

- Górnik II Łęczna 0:2

- UKS 9 Siedlce 0:2

- Jedynka Krasnystaw 0:3

- Błyskawica Warszawa 0:2

- Pogoń Siedlce 0:1

Klasyfikacja końcowa:

1. Błyskawica Warszawa

2. UKS 9 Siedlce

3. Górnik II Łęczna

4. Górnik II Łęczna

5. Avia Świdnik

6. Pogoń Siedlce

7. Jedynka Krasnystaw

8. Vrotcovia

Vrotcovia: Michał Dubis, Kacper Trojnara, Maks Tatara, Piotr Rodziewicz, Kewin Wójcik, Krystian Ziętek (2005), Bartek Czobot, Kamil Sękowski, Kuba Duda (2006).