Rocznik 2004/2005 wygrywa w Łukowie

W sobotę najstarsza drużyna Vrotcovii rywalizowała na turnieju w Łukowie organizowanym przez tamtejszy DAF i z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki zajęła pierwsze miejsce.

Zmagania na hali w Łukowie nasz zespół rozpoczął od starcia z pierwszą drużyną gospodarzy. Mecz źle rozpoczął się dla Vrotcovii bo rywale wyszli na prowadzenie, ale dosłownie chwilę potem do remisu doprowadził Krystian Ziętek. Później jednak znowu bramkę zdobył DAF, ale dwa trafienia Kuby Biniędy dały nam prowadzenie. Niestety rozkojarzenie i brak agresywnego presingu spowodował, że na dwie minuty przed końcem znów był remis. Jednak w końcówce znów dał o sobie znać „Binio” i po jego kolejnych dwóch trafieniach Vrotcovia wygrała 5:3.

W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z TOP 54 Biała Podlaska II. Po wygranej z gospodarzami Vrotcovia zdominowała wydarzenia na parkiecie i rozgromiła rywala aż 7:0, a dwie bramki szczególnej urody zdobył Maks Tatara.

W trzecim starciu naszym rywalem był DAF II Łuków. I podobnie jak z pierwszą drużyną gospodarzy, to rywale jako pierwsi trafili do siatki. To jednak nie załamało Vrotcovii i najpierw Krystian Ziętek wyrównał, a następnie przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Damian Ceglarski strzelając z dystansu od poprzeczki. W końcówce rywali dobił jeszcze Michał Miechowicz i trzecia wygrana stała się faktem.

Zwycięstwa nad dwoma ekipami gospodarzy nieco uśpiły nasz zespół i w starciu z Ruchem Ryki gra wyglądała zdecydowanie słabiej (szczególnie w defensywie). Co prawda od samego początku Vrotcovia kontrolowała wynik spotkania, ale momentami rywal mocno nas postraszył.

Po czterech zwycięstwach Vrotcovia nieco zbyt pewna siebie podeszła do konfrontacji z TOP 54 Biała Podlaska I. I to boleśnie się zemściło, bo rywale za sprawą głównie rzutów wolnych zdobyli aż cztery bramki wobec zaledwie jednego gola Vrotcovii autorstwa Krystiana Ziętka i tuż przed zakończeniem turnieju spadł na zespół zimny prysznic.

Porażka z TOP-em II bardzo mobilizująco podziałała na Vrotcovię, która w swoim ostatnim meczu nie pozostawiła złudzeń i wygrała z DAF III Łuków 5:2 i mogła cieszyć się z pierwszego miejsca, legitymjąc się bilansem 5 wygranych i jednej porażki.

Wkład w końcowy sukces włożyli wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w sobotnim turnieju i za to należą nam się brawa. W zasadzie przegranym spotkaniem, w którym zabrakło zimnej głowy i woli walki, drużyna pokazała się z bardzo korzystnej strony.

Kolejny raz tytuł najlepszego zawodnika trafił do Kuby Biniędy, który był wiodącą postacią zespołu i zdobywców 10 bramek. Równie ważne bramki dla naszego zespołu zdobyli także Michał Miechowicz i Krystian Ziętek.

Na pochwałę zasłużył również Damian Celgarski, który przez długi czas prezentował bardzo dobrą grę w obronie i w opinii kibiców zdobył najładniejszą bramkę w sobotnim turnieju.

Mecze Vrotcovii:

- DAF I Łuków 5:3 (Binięda 4, Miechowicz)

- TOP II Biała Podlaska 7:0 (Tatara 2, Binięda 2, Osial, Sobot, Ziętek)

- DAF II Łuków 3:1 (Ziętek, Miechowicz, Ceglarski)

- MKS Ryki 5:2 (Parol, Binięda, Miechowicz, Wójcik, Osial)

- TOP 54 Biała Podlaska 1:4 (ZIętek)

- DAF III Łuków 5:2 (Binięda 3, Trojnara, Miechowicz

Kadra: Michał Dubis (br), Kacper Wilk, Mateusz Parol, Radek Sobot, Damian Ceglarski, Kuba Binięda, Kacper Trojnara, Szymon Osial, Michał Miechowicz, Maks Tatara, Krystian Ziętek, Kewin Wójcik.