Dziecięca Halowa Liga Mistrzów – Man. City [PODSUMOWANIE]

W niedzielę zakończyły się rozgrywki DHLM w roczniku 2009. Manchester City zmagania zakończył na drugim spotkaniu ulegając w ćwierćfinale Realowi Madryt (AP Champions).

Zespół „Obywateli” fazę ligową zakończył na siódmej pozycji i do rozgrywek pucharowych przystąpił od III rundy. Pierwszym rywalem zespołu z Wysp Brytyjskich był lokalny rywal – Liverpool (Stal Poniatowa). Manchester od samego początku starał się przejąć inicjatywę na boisku i miał kilka dogodnych szans do zdobycia gola. Niestety w decydujących momentach zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. Z kolei Liverpool oddał jeden celny strzał i niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Na szczęście nie podłamało to naszej drużyny i najpierw po świetnie rozegranym rzucie rożnym do remisu doprowadził Bartek Kmieć, a później gola na 2:1 zdobył Radek Niedzielski i przypieczętował awans do ćwierćfinału.

A w nim czekał na Manchester Real Madryt, który przeszedł fazę ligową jak burza i okazał się najlepszym zespołem grupy B. Królewscy przed starciem z „Obywatelami” po dramatycznym meczu pokonali w rzutach karnych CSKA Moskwa (Górnik Łęczna) dlatego mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Niestety, początek należał do rywali, którzy narzucili swój styl gry i imponowali walecznością, której momentami brakowało w naszych szeregach. Efektem tego był zdobyty gol, ale Manchester po pewnym czasie doprowadził do remisu za sprawą Fabiana Frankiewicza. Jednak w końcówce przeciwnik znów zaatakował i ostatecznie zwyciężył 2:1 i awansował dalej, a nasi zawodnicy odebrali pamiątkowe medale.

Za udział w trwających blisko dwa miesiące zawodach duże słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom. Zmagania w grupie A od samego początku były bardzo zacięte i nie sposób było wskazać zdecydowanego faworyta. Zespół miał za sobą zarówno lepsze jak i gorsze momenty, ale za całokształt wszystkim zawodnikom należą się ogromne słowa uznania bo waleczności i zaangażowania nie można chłopcom odmówić. A zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w niedalekiej przyszłości.

Ps. Fazę pucharową, a zarazem całe rozgrywki wygrała AS Roma (Motor Lublin), która w finale 4:0 pokonała pogromców Manchesteru City.

DHLM 2017 Manchester City: Wiktor Chęć, Bartek Kmieć, Marcel Grzegorczyk, Miłosz Skorupski, Jan Margula, Wiktor Ulanowicz, Bartek Adamek, Szymon Mazurek, Fabian Frankiewicz, Miłosz Parol, Radosław Niedzielski, Arkadiusz Solowski.