Deichmann 2018. Inauguracja Peru

W sobotę dwa pierwsze mecze w rozgrywkach rozegrali zawodnicy Vrotcovii z rocznika 2009 występujący w kategorii U-9 jako reprezentacja Peru

Udział w turnieju Deichmanna to dla większości Peruwiańczyków „chleb powszedni”. W pierwszym meczu zespół z Ameryki Południowej mierzył się z Japonią. Spotkanie od samego początku mogło podobać się kibicom, którzy na zawodach pojawili się z efektowną flaga, ale ich doping niestety nie był zbyt donośny :). Mimo momentami bardzo dobrej gry i przewagi nie udało nam się zdobyć bramek. Sytuacji było co nie miara, ale za każdym razem Peruwiańczykom zabrakło "zimnej głowy" i rywale zwyciężyli 1:0.

W drugim spotkaniu przeciwnikami "Inków" była Panama. Mecz rozpoczął się dla naszego zespołu znakomicie. Po bramkach Arka Solowskiego, Miłosza Skorupskiego i Miłosza Parola Peru prowadziło 3:0. Potem niestety zawodnicy postawili na "popisy indywidualne" kosztem zespołowej gry. Co prawda Szymon Mazurek i Fabian Frankiewicz dołożyli kolejne trafienia, ale rywale dwa razy zaskoczyli też naszą defensywę i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Peru - Japonia 0:1

Peru - Panama 5:2 (bramki: Arek Solowski, Miłosz Skorupski, Miłosz Parol, Szymon Mazurek, Fabian Frankiewicz).

Peru: Wiktor Ulanowicz, Bartek Kmieć, Arek Solowski, Miłosz Skorupski, Miłosz Parol, Szymon Mazurek, Fabian Frankiewicz, Marcel Grzegorczyk, Bartek Adamek.