Trenerzy Vrotcovii Lublin na Lech Conference 2016

W dniach 2-3 grudnia trenerzy grup młodzieżowych Vrotcovii Lublin: Paweł Dzięgiel i Bartosz Surman brali udział w organizowanej przez Lech Poznań konferencji dla trenerów Lech Conference połączonej z turniejem Lech Cup, w którym udział wzięły najlepsze drużyny do lat 12 z całej Europy.

Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych obecni na konferencji trenerzy mogli posłuchać takich szkoleniowców jak: Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21), Joachim Elbe (FC Basel), Rafał Ulatowski (KKS Lech Poznań) Ivo Hain (Sparta Praga), Paolo Leitao (Sporting Lizbona) czy Ivan Kepcija (Dynamo Zagrzeb). Główną tematyką wykładów było odpowiednie szkolenie zawodników grup młodzieżowych.

Podczas wykładów wszyscy uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć jaką pracę z grupami młodzieżowymi prowadzą poszczególne kluby z Europy i na jakie aspekty kładą szczególny nacisk. Nie zabrakło również okazji do wymiany swoich doświadczeń i poglądów na temat piłki nożnej. Trenerzy zaprezentowali szereg bardzo ciekawych ćwiczeń, które poszerzyły horyzonty i warsztat szkoleniowców obecnych na konferencji.

Drugiego dnia pobytu w Poznaniu trenerzy Vrotcovii mieli okazję obserwować niezwykle silnie obsadzony turniej drużyn do lat 12. W zmaganiach wzięły udział: Lech Poznań, RSC Anderlecht, Hertha Berlin, Sparta Praga, Manchester City, Chelsea, Bayern Monachium, FC Basel. To na jakim poziomie stały spotkania ciężko jest opisać słowami, należało to po prostu zobaczyć!