Vrotcovia wygrywa DAF CUP 2017

W sobotę zawodnicy Vrotcovii z rocznika 2007 wzięli udział w turnieju DAF CUP 2017, który odbył się w Łukowie i zajęli pierwsze miejsce wygrywając komplet spotkań!

Vrotcovia swoje zmagania w fazie grupowej rozpoczęła od wygranej 7:0 nad DAF IV Łuków. Wynik pokazuje, że był to mecz bez historii a nasi gracze zaprezentowali w nim dobrą skuteczność. Potem było już zdecydowanie trudniej . W starciu z DAF II Vrotcovia zwyciężyła 2:1, a następnie po zaciętym spotkaniu ograła skromnie 1:0 Orlik Lubartów. Na koniec nasi zawodnicy okazali się lepsi od Ruchu Ryki wygrywając w meczu pełnym goli 3:2 i zajęli pierwsze miejsce w grupie, choć trener nie ukrywał, że były to zwycięstwa po nienajlepszej grze.

W półfinale na Vrotcovię czekał Orzeł Siematycze. W starciu z drużyna z Podlasia nasi zawodnicy wygrali 3:1 i awansował do finału. Co ciekawe bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki rywala trafił Szymon Warda, ale ozdobą spotkania był gol Piotra Niedzielskiego z niemal połowy boiska w ostatniej sekundzie spotkania

Ostatni mecz turnieju był najlepszym spotkaniem w wykonaniu Vrotcovii. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 po golach Mateusza Grądziela, Piotra Niedzielskiego i Adama Kreta. Jednak niefrasobliwość w obronie doprowadziła do nerwowej końcówki i zrobiło się 3:2, ale ostatecznie udało się „dowieźć” wygraną do ostatniej syreny i wygrać całe zawody.

Za zdobycie pierwszego miejsca, zaangażowanie i walkę ogromne brawa należą się całej drużynie. Jednak szczególny wkład w końcowy sukces włożyli: Mikołaj Brylant, Sebastian Malinowski, Adam Kret i Mateusz Grądziel. Obecność tych zawodników na parkiecie powodowała, że Vrotcovia mimo nienajlepszej gry potrafiła wyjść z opresji i wygrywać mecze.

Faza grupowa:

Vrotcovia – DAF IV Łuków 7:0 (Bramki: Mateusz Grądziel 3, Piotr Niedzielski, Kacper Mazur, Mikołaj Brylant, gol samobójczy)

Vrotcovia – DAF II 2:1 (Piotr Niedzielski, Mikołaj Brylant)

Vrotcovia – Ruch Ryki 3:2 (Mikołaj Brylant 2, Piotr Niedzielski)

Półfinał: Vrotcovia – Orzeł Siemiatycze 3:1 (Piotr Niedzielski 2, Szymon Warda)

Finał: Vrotcovia – Pogoń Siedlce 3:2 (Mateusz Grądziel, Piotr Niedzielski, Adam Kret)

Kadra: Kacper Mazur, Piotr Niedzielski, Przemysław Rodziewicz, Mikołaj Dudziak, Kacper Bogusław, Mateusz Grądziel, Sebastian Malinowski, Adam Kret, Mikołaj Brylant, Szymon Warda