DHLM: Vrotcovia tuż poza podium

W niedzielę rozegrano finały rozgrywek Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów dla rocznika 2008, w którym wzięły udział dwie drużyny reprezentujące Vrotcovię.

Jako pierwsi na parkiecie zameldowali się zawodnicy Celticu Glasgow, którzy w II rundzie zmierzyli się z Arsenalem Londyn (Brazilian Soccer Skills). Niestety po bardzo zaciętym meczu "Celtowie" ulegli 0:2 i odpadli z dalszej rywalizacji. Zawodnikiem wyróżnionym w zespole Celticu został Igor Miłkowski, a najlepszym strzelcem zespołu był Marcel Krukowski.

Nieco później swoje mecze rozpoczęła drużyna Olympique Lyon, która po fazie ligowej zajęła bardzo dobre trzecie miejsce i dzięki temu rywalizację w fazie finałowej rozpoczęła od III rundy. "Olimpijczycy" w swoim pierwszym spotkaniu bez problemów pokonali CSKA Moskwa (Sygnał Lublin), a w ćwierćfinale rozprawili się ze Sportingiem Lizbona (UKS Dys) i awansowali do półfinału. Tam rywalem była drużyna Legii Warszawa (BKS I Lublin). Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane, a o awansie do finału przesądziło jedno trafienie rywali. Po tej porażce Vrotcovię czekał jeszcze mecz o 3 miejsce - tym razem z zespołem SSC Napoli (BKS II Lublin). I znów nasz zespół zanotował minimalną porażkę, po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym i ostatecznie zajął 4 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że OL w fazie ligowej zajął 3 miejsce i jako jedyny potrafił "urwać" punkty liderowi pozostał drobny niedosyt.

Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Kacper Krzyżak, a wyróżnienie powędrowało do Nikolasa Bartoszka. Dodatkowo Bartek Kołtunowicz został wybrany na najlepszego bramkarza całych rozgrywek!

Za udział w rozgrywkach duże brawa należą się wszystkim zawodnikom - zarówno zawodnicy Celticu jak i Olympique Lyon przez niemal dwa miesiące włożyli bardzo dużo zaangażowania i sił w udział w turnieju. Brawa dla wszystkich zawodników!!!

Mecze finałowe

II Runda

Celtic - Arsenal 0:2

III Runda

Olympique Lyon - CSKA Moskwa 3:0 (Krzyżak 3)

Ćwierćfinał:

OL - Sporting 3:0 (Krzyżak 2, Domański)

Półfinał:

OL - Legia 0:1

Mecz o 3 miejsce:

OL - Napoli 0:1

Kadra Celticu: Marcel Krukowski, Aleks Wołyniak, Kacper Dąbrowski, Igor Miłkowski, Daniel Głowacki, Marcel Pastuszak, Antoni Walczak. 

Kadra Olympique: Nikolas Bartoszek, Kacper Krzyżak, Kamil Buda, Mikołaj Pełka, Filip Domański, Bartek Kołtunowicz, Dawid Śliczniak